KOBİ KREDİLERİ

Çiftçiler için Tarımsal işletme Kredileri

Tarım Kredilerine Çalıştığınız banka şubelerine başvurarak, sms yoluyla T.C. Kimlik numaranızla başvurarak veya tarım kredileri hizmeti veren bankalara başvurarak gerekli hizmetleri alabilirsiniz.

Bankadan bankaya göre değişmekle birlikte 5 yıla varan vade ve yılda bir hasatta ödeme avantajı gibi avantajlar sunulmaktadır.

Spot Krediler

Tarımsal işletmenizin kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, vade ve faizi sabit kredilerdir

Rotatif Krediler

Tarımsal işletmenizin kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faizleri ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir tahsil edilebilen kredilerdir. Krediyi istenilen zamanda kısmen ya da tamamen kapatabilmek mümkündür.

Pancar Kredisi

Şeker fabrikalarına ve pancar ekici kooperatiflerine, şeker pancarı teslimatı yapan üreticilerin ürünlerinin karşılığını alana kadar finansman ihtiyacını karşılamak için uygun faizli ve esnek ödeme koşullu Pancar Temlik Kredisidir.

Şeker fabrikalarına ve pancar kooperatiflerine şeker pancarı teslimatı yapan üreticiler yararlanabilir.

Pancar Temlik kredi bakiyesi, temliği kabul eden Fabrika ya da Kooperatif tarafından bildirilen ödeme tarihinde (vade sonunda) kapatılır. Kredinin vadesi Pancar temlik alacağının vadesine göre belirlenir.

Taksitli Tarım Kredisi

Çiftçilerimizin diğer tarımsal faaliyetleri için ihtiyaç duydukları (tohum, gübre, zirai ilaç, mazot, fide, sera örtüsü, işçilik, ısıtma, aydınlatma gibi her türlü tarımsal girdi ile bireysel diğer ihtiyaçlarının) finansman gereksinimlerinin gelir akışlarına uygun bir ödeme planı kapsamında karşılanması amaçlanmaktadır.

Sözleşmeli Üretim Kredisi

Üreticiden direkt ürün alımı yapan firmalar ile ürünü yetiştirerek temin edecek olan üretici arasında yapılan sözleşmeye dayalı kredilerdir. Üreticimiz tarımsal girdi ve ihtiyaçlarını karşılarken, kredinin geri ödemesini ürün bedeli ile öder. Üretimle ilgili teknik hizmetleri vermek ve ürünü almayı garanti etmek suretiyle, üreticilerin işletmesinden ve işgücünden yararlanarak, düzenlenen sözleşmelere istinaden satın alma taahhüdü ile yaptırdıkları tarımsal üretimin finansmanına yönelik olarak kredi, doğrudan üreticiye ya da firmaya açılabilir.

tarimsal-isletme-kredileri

 

Mevcut Bilgilere Ek Olarak ; Besicilik kredisi, Su ürünleri kredisi, arıcılık kredisi, tarımsal gelir kredisi gibi krediler bankalar tarafından çiftçilere sunulmaktadır.

 

 

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey