KİTAP ÖNERİLERİ

Blink Kitabı Hakkında

Aslında uzun süre önce okuduğum ama kitap ile ilgili düşüncelerimi yeni yazmaya karar verdiğim kitap bu kitabın belki de benim için en önemli özelliği dijital kitapları okumaya başlamadan önce “hard copy” olarak okuduğum son kitap olma özelliğini taşıyor. Bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim. Malum artık “dijital” dünyadayız ve “dijitalciyiz”

Blink Kitabı Fiyatı

 • dr.com.tr  19 TL
 • idefix.com 19 TL
 • kitapyurdu.com 20 TL
 • n11.com 25 TL

Blink Kitabı Özeti

Kitabın bir bölümünde belirtilen adaptif bilinçaltı insanların yüzyıllar boyunca bir çok tehlikeden kaçmasını ve bugünlere gelmesini sağlayan bir güdü olduğu anlatılmaktadır. Peki nedir adaptif bilinç altı? Aslında bir çeşit doğal bilgisayarla davranış şekli olarak da tanımlayabiliriz. Yani belirli bir tehlike durumunda anlık olarak bilinçaltı tüm tehlikeleri ölçüp hesaplar ve onda en uygun olan davranışı sağlamamız konusunda bizi yönlendirir. Genellikle ani ve hızlı kararlar verilmesi gerektiğinde bu bilinçaltı beynimizi yönlendirir ve çalıştırır en iyi kararı vermemizi sağlar. Yani bu teoriye göre ani ve stres altında verilen kararlar sonradan kuşku uyandırsa da genellikle uzun düşünülmüş kararlara göre çoğu zaman doğru çıkar.

Blink kitabı daha çok kişisel gelişim kategorisinde değerlendirilecek bir kitap olarak göze çarpıyor. Malcolm Gladwell bu kitabında kişilerin daha çok psikolojisine dokunuyor diyebiliriz. Aynı zamanda Psikoloji ve Nörobilim teorilerinin de hayatın çeşitli alanlarında zengin ve yaşanmış örnekleri okuyucularına sunuyor.

Blink kitabını okurken kendinizi daha çok keşfedeceğinizi söyleyebiliriz. Bu anlamda hem kobi temsilcilerinin, firma sahiplerinin özellikle okuması tavsiye edebiliriz. Çünkü sağlıklı bir işletme için önce kişinin kendisini tanıması gerekir. Kendisini tanıyan kişi çalışanını, piyasayı ve rakabeti de tanıyacaktır.

Blink Kitabı Künyesi

 • Yazar:Malcolm Gladwell
 • Çevirmen: Dilan Sarıoğlu
 • Sayfa Sayısı: 284
 • Baskı Yılı: 2016
 • Sayfa Sayısı: 284
 • Baskı Yılı: 2014
 • Yayınevi: Mediacat Yayıncılık
Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey