SAĞLIKLI İŞLETMELER

Banu Yılmaz Ocak

2000 yılında reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak kazandığım parayı, sokaklarda hayvan dostlarımın haklarını savunmak için harcayan idealist bir aktivist olarak stres içinde geçirdiğim hayatımda bir mola olarak tanıştım meditasyonla…

Zamanla tasarımın aşık eden enerjisi, reklam sektörünün yoğun temposu altında eski cazibesini kaybetmeye başlamıştı. İşte o anda enerjisi ve güler yüzüyle banapozitif duygular kazandıran Ayça Gürelman ile yoganınne olduğunu, amacını ve felsefesini öğrendim. Onun sayesinde tüm bu pratiklerin arkasındaki felsefeyi, bilgeliği, metafizik prensipleri keşfettim, bu da benimyoga ile olan bağımı güçlendirdi.

Bir süre sonra, yoga, reiki, refleksoloji,tai chi yapabilir duruma gelmiştim.

Yoganın üzerimdeki bedensel, zihinsel ve ruhsal katkılarını görmeye başladığımda, bu olumlu etkileri çevremdekilerle paylaşabilmek amacı ile Vivekananda Yoga Üniversitesi’ne katıldım. Vivekananda Yoga Üniversitesi tez çalışmasınıYoga Terapi üzerine yaptım.

YAZAR İLETİŞİM FORMU

Katıldığım Sertifika Programları

Tai Chi, Reiki – Selin Vatansever, Refleksoloji, Vivekananda Yoga Üniversitesi Yoga Eğitmenliği (YICC), Yoga Baharati Yoga Eğitmenliği (YB TTC), Yoga Alliance Yoga Eğitmenliği (YA TTC), Teacher Training Immersion – Sadie Nardini, Core Strength Vinyasa Yoga Teacher Immersion – Sadie Nardini, Core Strength Pose – Sadie Nardini, Weight Loss & Fat Burning Yoga Workout – Sadie Nardini, Deep Hip and Leg Stretch Flow – Sadie Nardini, Yin & Yang Yoga Workshop – Sarah Powers, Yoga Terapi – Başak Yüksel, Yoga ve Ayurveda (sVYASA), Pilates, Boks, Kick Boks, Fitness, Crossfit

Vermekte Olduğum Dersler

Pilates, Boks, Kick Boks, Fitness, Crossfit, Yin Yoga, Hatha Yoga, Astanga Yoga, Power Yoga, Yogalates, Partner Yoga, Çocuk Yogası (sVYASA), İleri Yaş Yogası (sVYASA), Hamile Yogası (sVYASA), Yoga Anatomi ve Fizyoloji (sVYASA), Yoga Felsefesi (sVYASA), Stres Yönetimi (sVYASA), Jyoti Trataka (Göz Yogası) (sVYASA), Nadanusandhana (Ses Rezonans Tekniği) (sVYASA), Om Meditasyonu (sVYASA), Pranayama (Nefes Çalışmaları) (sVYASA)

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey