KOBİ KREDİLERİ

Bankalardan KOBİ Kredi Kampanyaları Haziran 2016

KOBİ’ler Türkiye’nin büyüyen gücü olarak her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir. Esasen özellikle son dönemde hükümet yetkililerinin de küçük işletmeleri ve esnafı desteklemek amacıyla çok sayıda teşvik haberlerini de peş peşe açıklamışlardır. Biz de düzenli olarak özellikle bankalar ayağında KOBİ’lere, Küçük İşletmelere ve Esnafa ne gibi fırsatlar sunuluyor bu fırsatlardan bankalar nasıl faydalanır gibi sorulara cevaplar vermeye başlayacağız. İlk aşamada da Haziran 2016 için bankaların Kobilere yönelik esnaf kredi kampanyaları nelerdir bankaların kobi kredi şartları nelerdir gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Garanti Bankası Kobi Kredi Kampanyaları

Kobi Kredisi

Temmuz ayında ilan edilen üç kampanya bulunuyor. İlk kampanya “Kobilerin Garantisi Kobi Kredisi” sloganıyla verilmiş. Banka bu kampanyada finansal desteğe ihtiyacı olan kobileri hedeflediğini kampanyasıyla hissettirmiş durumda.

Komşu Esnaf Ramazan Kampanyası

Bu kampanyada ise Garanti Bankası esnaflara yönelik ramazan ayı için özel bir kampanya oluşturmuş. Esnaf’a özel olarak yapılan kampanyada 60 aya varan vadeler ile aylık eşit taksitli Ramazan Kampanyası Gerçekleştirilmiş. Kampanya detayları ise şu şekilde;

• Kampanya kapsamında maksimum 60 ay vadeli kredi kullanılabilir.
• Kampanya kapsamında kredi kullanımı için kredi alt limiti 1.000 TL olup üst limiti bulunmamaktadır.
• Krediler aylık eşit taksitli kredi olarak kullanılabilir.
• Kampanya geçerlilik tarihi 4 Temmuz 2016’dır.

komsu_esnaf_ramazan_kampanyasi

Esnaf ve Kobilere Özel Hazır Hesap

Bu kampanyada ise banka hesabında para olmaması durumunda ancak acil ihtiyaçlar olduğu durumlarda kobilerin yanında olan bir hesap özelliğini hayata geçirmiş. Bankanın ilgili kampanyaya dair açıklaması ise şu şekilde;

• Hazır Hesabınızdan ay içinde sadece kullandığınız gün kadar kredinin faizi, bir sonraki ay hesabınızdan düşülür.
• Hesabınıza para yatırdığınız anda, borcunuz otomatik olarak kapanır.
• Hazır Hesap sayesinde ödemeleriniz zamanında gelmediği için çekleriniz dönmez.
• Hesabınızda yeterli tutar bulunmadığında faturalarınız veya diğer ödemeleriniz gecikmez.

Akbank Kobi Kredi Kampanyaları

Olduğunda Öde Esnafım Kampanyası

Bu kampanyada hedef kitle esnaflar olarak belirlenmiş. Yine kampanya detayları incelendiğinde esnaf krediyi şimdi alıyor ödeme planına göre aynı yıl içerisinde başlamak kaydıyla ödeme zamanını kendisi belirliyor. Banka krediye başvuru yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde değerlendirmesini yapıp onayladığı işletmelere krediyi kullandırtmayı taahhüt ediyor.

Anapara ödemesi, kredinin maksimum vadesini aşmamak şartıyla istenilen tutar ve zamanda yapılabilmektedir.

Kredi faizi, kullandırım tarihinden itibaren üç ayda bir tahsil edilecektir. Anapara ödemelerinde erken kapama komisyonu alınmayacaktır.

Anında Kredi

Bu kampanya tipinde SMS ile başvuru yapılmaktadır. Kredinin sloganı da “1 SMS’le Kobilere Anında Kredi Paketi” ile günde 25 TL’den başlayan rakamlarla 20.000 TL Kredi ile banka kampanyasını duyurmaktadır.

İş Bankası Kobi Kredi Kampanyaları

İş Bankası Kobileri düzenli olarak destekleyen bankalar arasında gösterilmekte. Bu dönemde de banka Taksit Ödemeli Ticari Krediler, Ticari Ek Hesap, MaxiPOS Kredisi gibi bir çok Krediyi Kobilere Fırsatlar niteliğinde sunmakta. Bu açıdan bakıldığında Kobiler için değerlendirilebilecek krediler arasında gösterilebilir.

Taksit Ödemeli Ticari Krediler

Nakit ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ödeme planlarınızı, aylık taksitler halinde veya esnek olarak oluşturabilirsiniz.
Kredinizi ister TL, ister dövize endeksli olarak kullanabilir, ayrıca taksitlerinizin vadesinde şirket hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Ticari Ek Hesap

Firmanızın vadesiz ticari mevduat hesabında yeterli bakiye olmaması halinde devreye giren Kredili Ticari Mevduat Hesabı ürünümüz sayesinde,

• çeklerinizi ve senetlerinizi ödeyebilir,
• fatura ve vergi gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilir,
• EFT ve havale yapabilir,
• nakit çekebilir,

kısacası kısa süreli finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Faizleri günlük olarak hesaplanıp, üçer aylık dönemlerde (31 Mart, 30 Haziran, 30 Eylül, 31 Aralık) tahakkuk eden Kredili Ticari Mevduat Hesabı ürünümüzü, belirlenen limit dahilinde, dilediğiniz zamanda ve tutarda kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Kobi Kredi Kampanyaları

Vakıfbank devlet bankaları arasında kobileri her zaman destekleyen önemli bankalar arasında gösterilmektedir. Vakıfbank ta bu ay içerisinde yapmış olduğu medya iletişimleriyle kobilere yönelik fırsatlarını sunuyor. Bu fırsatların bu dönemde en çok vurgulananı da “ Vakıfbank’tan Kobilere Yaz Kredisi” dir. Bu kampanyayı anlatarak Vakıfbank Kredilerine devam ediyoruz.

Vakıfbank’tan Kobilere Yaz Kredisi Kampanyası

VakıfBank’tan “KOBİ’lere Yaz Kredisi”

VakıfBank, 36 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanma avantajı sunuyor.
KOBİ’lere özel 3 farklı geri ödeme seçeneği!
KOBİ’ler kredi taksitlerini,

Aylık eşit taksitli,
3 aya kadar ödemesiz dönemli,
1 yıl içerisinde 4 taksite kadar ertelemeli,
Seçeneklerle ödeyebiliyor.

Üstelik BusinessCard harcamalarında da ekstrede 100 TL indirim kazanıyor!
KOBİ’lere Yaz Kredisi Kampanyasından yararlanan müşterilerimiz, kredi kullandırımı sonrasında BusinessCard’ları ile (ek kartlar da dahil) yapacakları ilk 5.000 TL’lik alışveriş karşılığında 100 TL ekstre indirimi kazanacaklardır.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey