KOBİ KREDİLERİ

Bankalardan Girişimcilere Özel Krediler

Girişimciler özellikle devletin ve birçok özel şirketin ve bankaların destekliği işletmelerdir. Bu anlamda özellikle son dönemde girişimcileri destekleyen bankalar birer birer girişimcilere verdikleri destekleri açıkladılar. Bu yazımızda ise özellikle bankaların girişimcilere özel sunduğu destekleri paylaşacağız.

Akbank Girişimci Kredisi

Akbank girişimcilere özel verdiği kredi uygulamalarına “Girişimci Destek Paketi” ismini vermiş. Kredinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de girişimcilerin işletmesini resmi olarak kurmuş olması gerekmektedir. Yani krediye başvurmak için kuruluş işlemleri bitmiş olanlar bankaya başvuru yapabiliyor.

Akbankın ürüne özel yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Paket kapsamında Türkiye’de bir ilke imza atarak sektörün en yenilikçi ürünlerinden biri olan “Axess Business Girişimci” de yer alır. Girişimci Destek Paketi ile; Axess Business Girişimci, Ticari Artı Para Kredisi, Çek Karnesi gibi ürün ve hizmetlerin avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Axess Business Girişimci kullanmanız durumunda aşağıdaki avantajlardan 3 ay boyunca ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

  • Akbank şubelerinden 10 havale, 10 EFT, 10 çek tahsilatı
  • İnternet Şubesi’nden sınırsız havale ve EFT gibi hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz.

Halkbank Girişimci Kredisi

Halkbank Girişimci kredileri ise yeni mezun olan ve işini kurmak isteyenlere 50.000 TL aynı zamanda mesleki eğitim almış ve eğitim setifikası veya belgesi bulunan deneyimli olan ve iş kurmak isteyen usta girişimcilere ise 30.000 TL kredi vermektedir.

Bankanın devam eden açıklaması ise şu şekilde;

Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen ”Cesur” girişimciler ile ”Mucit”  girişimciler ve teknokentlerde faaliyet gösteren,  patenti alınmış her türlü buluş/icat/yeni fikri faaliyete geçirmek isteyen girişimciler ise 75’er bin TL’ye kadar krediden yararlanabiliyor. KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler de bu krediden faydalanabiliyor. 48 aya kadar vadeyle kullandırılan kredinin geri ödemesi de aylık eşit taksitli olarak gerçekleştiriliyor.

Halkbank Girişimci Kredisi için Gerekli Belgeler

Girişimci Kredilerimizden faydalanabilmek için şirket kuruluşunun tamamlanmış olması ve aşağıdaki belgeler ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Girişimci Kredisi Başvuru Formu
  • Firma Sahibi/Ortaklarının Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı/Ehliyet) Fotokopisi
  • Ticaret Sicil Gazetesi veya Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicili Gazetesi
  • Vergi Levhası
  • Temsile Yetkili Kişilerin Noter Onaylı İmza Sirküleri
  • Gelir ve Varlık Durumunu Gösteren Belgeler(Tapu, Taşıt Ruhsatı vb.)
  • Öğrenim Durumu Belgesi/Eğitim Sertifikası
  • Daha Önce Çalıştığı İş Yerlerini Gösteren Belgeler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey