IT ve TEKNOLOJİ

Asyalı Bankadan Telekom Devine 200 Milyon Euro’luk Destek

Bilindiği üzere Telekominikasyon sektörü Türkiye’nin önde gelen ve lokomotif sektörlerinden birisidir. Özellikle de Türk Telekom geçmişten bu yana köklü bağları olan ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olup son dönemde yaptığı teknolojik yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bahsi geçen Türk Telekom Şirketi ise yine Türkiye’ye yeni giren Asyalı bir banka devi olan Bank of China ile çok özel bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşmanın detayları konusunda yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom’a 200 Milyon Euro’luk Destek

Türk Telekomünikasyon A.Ş Türkiye’ye yeni giriş yapan Bank of China ile 200 milyon Euro Tutarında kredi sözleşmesi imzaladı .

Türk Telekom Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcısı ve telekom firması olarak Türkiye’ye yeni giriş yapan Bank of China ile büyük bir kredi sözleşmesi imzalayarak adından söz ettirdi. Şirket yönetimi Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamasında Bank of China ile 200 milyon Euro’luk Kredi anlaşmasını imzaladığını belirtti.

Türk Telekomünikasyon A.Ş  ve  Bank of China Kredi Anlaşma Şartları

200 milyonluk Euroluk Kredi Anlaşmasının Şartları Yetkililerden Alınan Bilgiye Göre

  • .3 yılı Geri ödemesiz
  • . 8 yıl Vadeli
  • .Yıllık faiz oranın euribor +yüzde 2,00

Türk Telekomun  Kısa Tarihi ve Hakkında Genel Bilgiler

Türk telekom bildiğimiz üzere Türkiye’nin en büyük internet sağlayıcısı ve Telekom firmasıdır. Türk telekom 24 Nisan 1995 Tarihinde Ptt’den  ayrılarak devlet tarafından kurulmuştur. Kurulduğunda on yıl sonra özelleştirme kapsamında %55 hissesi 6 milyar 500’milyon dolara   Suudi Arabistan Şirketi olan Oger Telekoma 21 yıllığına devredilmiştir.  Bu devir  Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde o zamana kadar gerçekleşen en büyük  iIhalesi olmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.Türk telekom bünyesinde TTNET ve Avea gibi şirketleri barındırmaktaydı. Son gelişmelerden sonra şirket tüm markalarını Türk Telekom çatısı altında toplamaya karar vererek büyük bir operasyona imza atmıştı.  Günümüzde ise Türk Telekom çatısı altında 34440 bin kişi Çalışmaktadır.

Bank of Chinanın  Kısa Tarihi ve Hakkında Bilgiler

Son zamanlarda hepimizin  Türkiye’ye gelişi ile duyduğu Bankalardan olan Bank of China 1912 tarihinde Çin Halk Cumhuriyeti tarafından kurulmuştur. Bank of China Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük 5 devlet Bankasıdan biridir. Merkezi Pekin’in ve Xichengde bulunmaktadır. 51 ülkede faaliyet gösteren Bank of China ülkemize 10 Ocak 2017 tarihinde gelerek faaliyetlerine başlamıştır.  Bankanın İstanbuldaki merkezi İstanbul Şişli dir. Yine banka ilk olarak ismini Türk Telekom’a sağladığı 200 milyon Euro Kredi ile duyurmuştur.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey