SİGORTA

Arıcılık, Arı Kovan Sigortası Detayları

Arıcılık Sigortası Sigortalının arıcılık faaliyetlerinden kaynaklı oluşan maddi kayıplarını karşılamak adına tarım sigortaları havuzu vasıtasıyla gerçekleştirilen sigorta türüdür. Poliçeleşme süreci tarım sigortaları havuzuna üye olan sigorta şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilmekte. Hasar ödemeleri de sigorta poliçe genel şartlarında yer alan durumlarda sigorta eksperinin de raporunun sonucundaki değerlendirmeyle yapılmaktadır.
Arıcılık, Arı Kovan Sigortası arıcılık kayıt sistemine kayıtlı olan modern, plakalı içinde arı olan aktif kovanlar sigorta kapsamı içindedir.

Arıcılık, Arı Kovan Sigortasının Kapsamı

Fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, taşıt çarpması, sel ve su baskını, vahşi hayvan saldırısı. Gezginci Arıcılık için; kovanların nakliyesi esnasında; çarpma, çarpışma, devrilme, yanma risklerin meydana gelmesi halinde genel şartlar çerçvesinde ve eksper raporu ile birlikte riskler sigorta kapsamına alınmaktadır.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Arıcılık, Arı Kovan Sigortası %50 Destekli Hasar Ödemesi

Sigorta poliçesinde belirtilen primin devlet desteği ile %50 oranında karşılanmaktadır. Ödeme şekli ise %25 peşin 5 taksit olarak ödeme gerçekleştirilmektedir.
Hasarın gerçekleşmesi durumunda hasar gerçekleştikten sonra 24 saat içinde sigorta şirketi aracılığıyla, sigorta acentesi aracılığıyla veya doğrudan başvurulması gerekmektedir.

aricilik-sigortasi

Arıcılık, Arı Kovan Sigortası Poliçeleşme

Tarım sigortaları Havuzuna kayıtlı sigorta şirketlerine veya bunlara bağlı sigorta acentelerine yapılan başvurular sonucunda arıcılık kayıt sistemine göre poliçeleşme gerçekleştirilmektedir. Arıcılık, Arı Kovan Sigortası poliçeleri arıcılık kayıt sistemi bilgilerine göre üretildiğinden sistem içerisindeki bilgilerin güncel olması önemlidir.

Arıcılık, Arı Kovan Sigortasında Hasar Ödemeleri

Hasar ödemeleri sigorta eksperlerinin raporlarına ve sigorta genel şartlarına göre yapılmaktadır. Değerlendirmeler sonucunda hasar ödemesinin onaylanmasından sonra 30 gün içerisinde daha önce belirtilen banka hesap numarasına ödeme gerçekleştirilmektedir.

Arıcılık Sigortası Genel Şartları

[download id=”677″]

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey