POS CİHAZLARI

Akaryakıt İstasyonları İçin Yeni Nesil Yazarkasa Tavsiyeleri

Özellikle akaryakıt istasyonları için kullanılabilecek özel yazarkasa pos cihazlarının sektörde yoğunlukla kullanıldığını biliyoruz. Bu yazımızda da özellikle akaryakıt istasyonlarının hangi yazarkasa pos cihazlarına sahip olabilecekleri ve iki firmanın akaryakıt istasyonlarına uygun olan cihazlarından bahsetmeye çalışacağız. Yine önemli notlarımızdan bir tanesi de cihazı işletme olarak kendiniz alabileceğiniz gibi bankaların yazarkasa pos kampanyalarından da faydalanabilirsiniz.

Beko Pompa Yazarkasa

İnceleyeceğimiz ilk cihaz Beko markasına ait olan Beko Pompa Yazarkasa PCR 999 ürünü. Ürünün rengi beyaz olarak belirlenmiş. Beyaz haricinde incelediğimiz kadarıyla farklı bir alternatife rastlamadık.

Ürünün Özellikleri

Ürünün belirgin özelliklerine dikkat ettiğimizde ise fiyat kısmının on hane olması dikkatleri çekiyor.

Kapasite Kümülatif Toplam ve Kapasite Kümülatif KD 18 Hane olarak belirtilmiş. İşlemci özelliklerine ve ram kapasitesini incelediğimizde ise Eprom Kapasitesi 512k ( 64k X 8 ) Ram Kapasitesi ise 1m Bit (128k X 8) olarak belirtilmiş.

Ekran özelliklerinde ise LCD ekranın arkadan aydınlatmalı olması daha belirgin okunan yazılar anlamına gelmesi sebebiyle pozitif bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz. Ekranın diğer özellikleri ise dört satır yirmi sütun olması. Bu özelliklerin de pozitif olduğunu söylemekte fayda var.

Rapor almak istediğinizde ise 5 aktif ürün, 8 satır akaryakıt fiyatı, 20 karakter olarak rapor özellikleri beyan edilmiş.

Beko Pompa Yazarkasa’nın uyumlu olduğu pompalar ise uyumlu pompalar ise;  Gilbarco, Tokheim, Wayne, Maser, Batchen, Scheidt-Bachman, Mepsan, Petposan, Meksan, 2A, Europump, Baransay, CSA, Mites olarak belirtilmiş. Bu açıdan bakıldığında geniş bir marka ağından bahsetmek mümkün.

Son olarak Beko Pompa Yazarkasa fiyatına değinmek gerkiyor. Beko Pompa Yazarkasa fiyatı ise 3.499 TL olarak belirlenmiş.

Profilo Pompa Yazarkasa YK 3205 C

İlgili ürün ise Profilo markası tarafından akaryakıt istasyonlarının hizmetine sunulmuş. Ürünün tam olarak marka ve modeli Profilo Pompa Yazarkasa YK 3205 C olarak geçmekte. Ürünün özelliklerini incelemek gerekirse;

ürün 8 farklı KDV programlama yapabilme özelliğine sahip olup yine

6 farklı yakıt türü programlama özelliğine sahiptir.

Yine Profilo Yazarkasa sayesinde 10 farklı dolum noktasının kontrolünü de yapabilmek mümkündür.

Plaka, Özel Plaka, Test ve Transfer satışları yapabilme ek özelliklerini cihaz ürün sahiplerine sunabilmekte.

Aynı zamanda Taşıt tanıma sistemleri ile uyumlu olması, Pompa ile haberleşme hatalarına karşı manual satış özelliği,

Elektronik kayıt ünitesi, Alfanümerik 57 tuş Membran klavye, Sadakat uygulamaları geliştirme özelliklerine de cihaz sahiptir.

Ekran özellikleri ise 64×264 Grafik LCD ekrandır. Cihaz aynı zamanda IP54 Standartlarına da uygundur.

Ürünün fiyatı ise 2.700 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey