TADİLAT & DEKORASYON

7 Maddede Ofis ve İşyerleri için Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı?

Bu yazımızda ofis duvar kağıdı dekorasyon süreçlerine aynı zamanda da ofis duvar kağıdı tasarımları süreçlerine değineceğiz. Yine yazımızda duvar kağıdı seçimi nasıl olmalı? Sorusuna cevap ararken duvar kağıdı seçiminin püf noktaları da yine değineceğimiz konulardan olacaktır.

Yine Duvar Kağıdı Kullanım Avantajları ve Duvar Kağıdı Kalitesi ile ilgili bilgi almak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

ofis-ve-isyerleri-icin-duvar-kagidi-secimi

 

Duvar Kağıdı Seçimin Püf Noktaları Nelerdir?

 1. Ofis ve işyerlerinde kullanacak olduğumuz duvar kağıtlarını seçerken, öncelikle çalışanların motivasyonunu arttırıcı etkilerde tercihlerde bulunmak çalışan motivasyonu açısından pozitif etki yaratacaktır. Çalışma alanlarını daha çalışılabilir bir alan haline getirmek istiyorsanız işe duvar dekorasyonu ile başlamalısınız.
 2. Aydınlatma unsurları çalışma alanlarında özellikle çok önem teşkil eder, aydınlık alanlarda, koyu tonları ve büyük asimetrik desenler genellikle daha etkili olur,
 3. Az ışık alan yerlerde ise küçük desenler ve orta koyular ve soft tonlar kullanılması tavsiye edilir,
  çalışanlar için, öncelikle çalışma koluna bağlı olarak, tercihler yapılmalı, motivasyon ve verim arttırma buna bağlı olarak değerlendirilmeli,
 4. Örneğin; Masa başı çalışanlar için (beyaz yaka) daha soft renkler tercih edilmeli ek olarak koyu motivasyonu olacak renk desenler ve uygulama alanı olarak çalışma masasının arka fonu seçilmesi tavsiye edilir.
 5. Eğer duvar kağıdı uygulaması yapılacak yer örneğin reklam ajansı ise daha aktif hareket formu olan bir çalışma stiline sahip olması gerekmektedir. Ayrıca seçim yapılırken yukarıda tavsiye ettiğimiz şekilde uygun bol asimetrik canlı tonları barındıran kağıtlar olup daha göz gören açık alanlarda uygulama yapılmalıdır.
 6. Ayrıca yine ofis duvar kağıdı seçimlerini yaparken mutlaka mevcut materyaller düşünülerek tercihleri yapılmalı. Kullanılan veya kullanılacak mobilya, Aydınlatma unsuru, ışık alımı, perdeler, pencere boyutu, zemin, tavan yüksekliği, duvar ebatları gibi veriler ışığında duvar kağıdı seçimi yapılmalı.
 7. Kullanım ile ilgili örnek vermek gerekirse; küçük odayı görsel olarak geniş yapmak için küçük desenli ya da açık renk düz duvar kâğıdı ya da eşkenar dörtgen şeklinde desenli duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Kontrastlı, desenli ve renkli duvar kâğıdı kullanımı tercih edilmediğinden tavsiye de edilmez. Pencerenin karşısında olan duvara büyük desenli duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz.
Devamını Göster

Related Articles

omments

  1. Pozitif değerlendirmenizden dolayı teşekkür etmek isteriz. Değerlendirmenleriniz bizi daha da güçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey