KOBİ KREDİLERİ

6 Soruda Ticari Kredi Masrafları ve Masraf İadeleri

Son dönemde yapılan kanuni değişiklerle birlikte ticari kredi alırken harcamış olduğunuz ve sizlerden istenen tüm işlemler için harcanılan paraların geri ödenmesi için yasal yöntemlere başvurulabilmektedir. Bu sebeple de yazımızda ticari kredi masrafları geri alınıyor mu? Sorusuna da cevap bulmaya çalışacağız.

Bunun için kredi çekilen banka şubesinden veya kredi çekilen bankanın çağrı merkezi hatlarını arayarak dosya masraf iadesi talebinde bulunmanız mümkündür. Aynı zamanda ticari kredi masrafları 2016 yılında da iade edilmeye devam edileceğe benzer.

Ek olarak Küçük İşletmeler ve Kobiler için Ticari Krediler isimli yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Ticari kredilerde masraf kalemleri nelerdir?

Ticari krediye sahip olurken yapılan tüm işlemlere masraf kalemleri denmektedir. Bu ödemelerin sizlere iade edilmesi için yasal yöntemlere başvurmalı ve harcamalarınızda ödediğiniz tüm masraf bedelini geri alabilirsiniz. Bu masraf kalemleri ise ticari kredi almak için ödediğiniz komisyon, ipotek fekki, dosya masrafı ya da kredi erken kapatma ücreti adı altında alınan tüm harcamalardır.

Ticari kredilerde dosya masrafı iadesi almak mümkün müdür?

Ticari kredilerde dosya masrafında ödenen tüm paralarınız artık sizlere tekrardan iade edilmektedir.

Kredi masrafları nasıl geri alınır?

Bu iadeyi alabilmek için hukuki işlemleri başlatmalı ve sağlıklı bir bilirkişi raporu hazırlatmanız gerekmektedir. Bunlar için karşılıklı yapılmış olan sözleşme detaylı bir şekilde incelenmeye alınmaktadır.

ticari-kredi-istihbarat-ucreti

Ticari kredilerde istihbarat ücretleri nedir?

Ticari kredilerde hazırlanan sözleşmelerin kalitesi bakımından yeni bir bilgi talep etme adına yürürlükte olan ticari işletmenin kredibilitesinin anlaşılamaya çalışıldığı bir sistemdir. Elbette ki bu sistemin yürürlüğe girmesi için belirli bir ücrete tabii tutulmaktadır.

Ticari kredilerde istihbarat ücreti zorunlu mudur?

İstihbarat ücreti son derece önemli bir mevkide olmaktadır. Bu nedenden dolayı istihbarat ücreti ödemek zorunlu bir maddedir.

Ticari kredilerde istihbarat ücretleri iadesi mümkün müdür?

Ticari kredi alırken yapılan her türlü harcamaların geri alımı hukuki işlemler dâhilinde mümkün olmaktadır. Bizim tavsiyemiz öncelikli olarak bankanız ve şubeniz ile dosya masraflarının iadesi ile ilgili iletişime geçmek olacaktır. Son yapılan kanuni düzenlemeler bazı durumlarda hukuki aşamaya geçmeden banka ile kredi kullananlar arasında dosya masraflarının iadesi ile sonuçlanabilmektedir.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey