SİGORTA

6 Madede Sağlık Sigortalarında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Sağlık sigortaları kişilerin özel hastanelerde kaliteli ve uygun maliyetli hizmet almalarını sağlayan poliçe türleridir. Günümüz şartlarında sağlık giderlerinin pahalılığı da sağlık sigortalarının yapılmasının önemli etkenlerindendir.

Sağlık sigortalarını yaptıran ve bu poliçeye sahip olanların ise en önemli sorularından bir tanesi de ömür boyu yenileme garantisidir. Yenileme garantisi sağlık poliçelerinin sürekliliği için oldukça önemlidir.

  • Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir? Ömür boyu yenileme garantisi sağlık sigorta şirketlerinin özel ve genel şartlarına göre sağlanması gereken şartları yerine getiren ve sigorta şirketinin risk değerlendirmesi sonucu sigortalısına verdiği ömür boyu yenileme hakkıdır.
  • Ömür boyu yenileme garantisi sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte doğum teminatlarını, seyahat sigortalarını ve diş, gözlük gibi teminatları kapsam dışında tutulmaktadır.
  • Ömür boyu yenileme garantisi sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte ortalamada 3 ila 5 sene arasında arasında verilmektedir.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

  • Sigorta şirketleri yenileme garantisi vermeden önce risk değerlendirmesi yaparlar değerlendirme sonucunda ise bazı rahatsızlıkların kapsam dışında bırakılması sonucu ömür boyu yenileme garantisi verilebilir. İkinci ihtimal ise değerlendirme sonucunda kişinin riskleri şirkete göre çoksa ömür boyu yenileme garantisini sigorta şirketi vermeyebilir. Son ihtimal ise sigorta şirketinin değerlendirme sonucu herhangi bir istisnai bir durumda bırakmadan ömür boyu yenileme garantisinin alınmasıdır.
  • Ömür boyu yenileme garantisi elde eden sigortalı herhangi bir rahatsızlık konusunda sigorta şirketinin kapsam dışı uygulamalarına sahip olmaz. Yalnız sigorta şirketleri yenileme garantisi olsa bile sigortalıya sürprim yani poliçe fiyatlarını arttırma hakkını kullanabilir. Yani sigorta poliçesinin kullanımından doğan poliçe artışları sigorta şirketleri tarafından poliçeye yansıtılabilmektedir.
  • Sağlık sigortasının ödenmemesi veya dondurulmasından sonraki 1 ay içerisinde sigortalı hak kaybına uğramaz. Sigorta poliçesinin herhangi bir sebepten dolayı dondurulması durumu 1 ayı aşarsa sigortalı tüm haklarını (ömür boyu yenileme garantisi dahil) kaybeder. Sonraki süreçte sigortalı sigortalanmak isterse yeni sigortalı değerlendirmesi sigorta şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yenileme garantisi ve sağlık sigortası konularında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey