SİGORTA

4 Soruda Yatarak Tedavi Teminatı Tanımı ve Kapsamı  

Özel Sağlık sigortaları kişilerin oluşabilecek muhtemel risklerinin güvence altına alınması bakımından kritik bir öneme sahiptir. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Özel sağlık sigortalarında teklif alırken dikkat edilmesi gereken konular yazımızda da bahsettiğimiz gibi özel sağlık sigortalarının önemli detayları bulunmaktadır. Bu detaylara ek olarak özel sağlık sigortalarındaki temel amaç özel hastanelerde amaç sigortalının başına gelen riskler karşılığında gerçekleşen tedaviler ile ilgil bir bedel ödememesi veya poliçe teminatları kapsamında bu ödemeleri yapmasıdır. Özellikle büyük riskler için oluşan özel sağlık sigortası teminatlarını ve detayları da yazımızda yatarak tedavi teminatlarından başlayarak anlatmaya çalışacağız.

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak tedavi teminatı Özel sigorta şirketleri arasında değişiklik göstermesine karşın genelde kişilerin yatmasını gerektiren sağlık risklerini güvence altına alır. Sigorta şirketine göre farklılık gösterse de ayakta olan “küçük müdahele” olarak tanımlanan bazı teminatlar da yatarak tedavi kapsamında poliçe limitleri dahilinde değerlendirilebilir.

Yatarak Tedavi Teminatları Neleri Kapsar?

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz gibi kişinin hastaneye yatış yapması gereken ve yatması durumunda oluşan tanılar, doktor muayeneleri ve ilaç gibi giderler de bu teminattan karşılanır. Ör: Kanser tedavisi, kaza sonucu yaralanma teşhis ve tedavileri poliçe limitleri dahilinde bu teminat kapsamında karşılanmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı

  • Cerrahi ve dahili yatışlar,
  • Yoğun bakım,
  • Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz,
  • Koroner Anjiyografi
  • Küçük müdahale giderleri
  • Evde Bakım Giderleri
  • Yardımcı Tıbbi Malzeme
  • Suni Uzuv Giderleri
  • Ambulans Hizmetleri
  • Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri.

Doğum Hangi Teminatlardan Karşılanır?

Doğum yatış yapılması gereken bir işlem olduğundan yatarak tedavi teminatları dahilinde karşılanır. Sigorta şirketine göre farklılık göstermekle birlikte Doğum ile ilgili muayene ve tetkikler de bu teminat dahilinde karşılanır. Detaylı bilgi için Doğum teminatı yazımızı inceleyebilirsiniz.

SAĞLIK SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Kapsam Dışı Olan Haller Nelerdir?

Kapsam dışı haller genel şartlar ve özel şartlar olmak üzere ikiye ayrılır. Genel şartlar sigorta şirketlerinde çatı olarak belirlenen kurallardır ve tüm sigorta şirketleri bu kuralları uygulamakla yükümlüdür. Özel şartlar ise sigorta şirketinin insiyatifine bırakılan haller olarak tanımlanır.

Sigorta başlangıç tarihinden önce oluşan hastalık ve rahatsızlıklar sigorta şirketleri tarafından karşılanmaz, içkili araç kullanımı sonucu oluşan tedavi giderleri yine örmek olarak verilebilir.

Yatarak Tedavi Konusunda Detaylı Bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortalarında ayakta tedavi teminatları hakkında da bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey