SİGORTA

4 Soruda Çocuklar için Özel Sağlık Sigortaları

Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemlidir. Onlar için sağlık konusunda yapılabilecek en iyi şeyi yapmak isteriz. Çoğu zaman devletin sunduğu sosyal sağlık haklarının yanı sıra özel sağlık sigortalarını da tercih ederiz. Bu yazımızda da özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen ve çocuklarına özel sigorta yaptırmak isteyen kişilere özel bilgilendirmeyi sunuyoruz.

Çocuklar tek başına sigortalanabilir mi?

Bireysel sağlık sigortaları için her sigorta firmasının aradığı yaş sınırı 18’dir. 18 yaş altındakiler tek başlarına sağlık sigortalarından yararlanamazlar. Özel sağlık sigortalarında 18 yaş sınırı aranmasına rağmen eğer çocuğunuz 18 yaşından küçük ise ebeveynlerinin sağlık sigortalarına hesaplanacak olan teminatlar eklenerek dahil olabilmektedirler.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

18 yaş altı çocukların sigortalanma şartları nelerdir?

Çocuklarınızın özel sağlık sigortalarına dahil olabilmeleri için bazı şartların yerine getirilmiş olması gereklidir.

Özel sağlık sigortalarına dahil olmadan önce çocuklarınızın sağlık durumu sorgulanır. Böylece doğuştan gelen ya da kalıtımsal her hangi bir sağlık problemi var mı araştırılır.

Çocuklarımızın yaşlarına ve cinsiyetlerine göre de oluşturulacak sağlık sigortası poliçeleri değişiklik göstermektedir.

Çocukların tek başlarında sigortalanma şartları nelerdir?

18 yaş altı çocuklar tek başlarına özel sağlık sigortalarından ne yazık ki yararlanamamaktalar.

Ama anne ve babanın dahil olacağı sağlık sigortaları kapsamında çocuklarda yararlanabilir.

Çocuklarınız için daha kapsamlı bir sağlık sigortası talep ediyorsanız kendiniz için oluşturduğunuz sağlık sigortası yatarak tedavileri kapsıyor ise çocuklarınız için oluşturacağınız sağlık sigortası hem ayaktan hem de yatarak olan tüm tedavileri karşılayacak şekilde ayarlanabilir.

Artık Çocuklar da Tek Başına Sigortalanabilmektedir

Özellikle sayısı az da olsa belirli sigorta şirketleri yeni çıkardıkları sigorta poliçeleriyle 18 yaş altı çocukları tek başına sigortalayabilmektedir. Detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey