TADİLAT & DEKORASYON

4 Madede Ofis Dizaynında Pozitif Etki Bırakmanın Yolları

Önceki yazımızda ofisler için duvar kağıdı seçiminin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi yazımızı paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ofis dizaynı ile müşteriler ve çalışanlar üzerinde pozitif etki nasıl yaratılacağı ile ilgili konuya değineceğiz. Konu ile ilgili olarak yazımızı inceleyebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

ofis_esyalari

Ofis Dizaynının Rahatlatıcı Etkisi

  • Genel çerçevede dekorasyonda önemli olan nokta eşyayı doğru yere yerleştirmek ve eşyalar arasındaki renk uyumunu sağlayabilmektir. Ofis dekorasyonuna başlamadan önce şunu iyi bilmelisiniz ki, o ofiste günün büyük bölümünü geçirecek olan siz ve diğer çalışanlardır. Bu nedenle ofisin rahatlatıcı, çalışmaya konsantre edici bir özellikte olması önemlidir. Tabi ki ofis dekorasyonunda müşterileri de önemli bir noktaya koymak gerekir. Unutmayınız ki sadece verdiğiniz hizmet değil, müşterinin sizinle iletişimde bulunduğu ortam da müşterilerinizde bırakacağınız etki sebebiyle önemli bir yere sahiptir.

ofis_musterisi

Ofis Dekorasyonunun Müşteriye Etkisi

  • Bir müşteri de aynı çalışanlar gibi bir ofisinize geldiğinde rahat etmek ister. Doğru dekore edilmiş bir ofis bu nedenle çok önemlidir. Aynı zamanda güzel bir ofis müşteride profesyonel, titiz ve düzenli bir firma olduğunuz izlenimi de bırakacaktır. Önemli olan konulardan birisi de; Kurumsal kimliğinizin önemli bir parçası olan ofis dekorasyonunuzun, hem müşterilerinizi hem de çalışanlarınızı etkileyeceğini dikkate almanız önerilir.

ofis_olusumu

Ofis Dekorasyonunda Mekan

  • Ofis dekorasyonu konusunun şekillenmesi, kişinin hangi sektörde çalıştığıyla ve kimlere hitap ettiğiyle doğrudan alakalıdır. Ofisin içinde bulunan her şey, bu doğrultuda şekillenir ve ortaya çalışma mekanınız olan ofisleriniz çıkar. Bir ofis oluşturulurken dikkat edilmesi gereken çok kural bulunmaktadır.

doktor_ofisleri

  • Örneğin, sağlık konusu da bunlardan bir tanesidir. Ofiste çalışacak bireylerin, sağlıklı koşullarda vaktini geçirebilmesi açısından, kullanılan her detaya dikkat etmek ofisi oluşturan kişinin görevidir. Bunun yanı sıra, ofisin derli toplu ve düzenli görünmesi, modern olması ofise gelen müşterilerin kafasında pozitif etki sağlayabilmek konusunda etkin rol oynamaktadır. Düzenli ve modern tasarım yapılmış bir iş yeri müşteriyi ikna etmede ilk adım olarak düşünülebilir.

Yukarıda saydığımız tüm maddeleri düşündüğümüzde ofis dizaynının etkisi hem müşterilere hem de çalışanlara önemli etkiler sağlamaktadır.

Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey