İNSAN KAYNAKLARI

4 Maddede Sekreter Kimdir? Ve Sekreter Ne İş Yapar?

Sekreterler şirketler, işletmeler ve özellikle kobiler için müşterilerin ve diğer tüm iletişime geçilen kişilerin ilk görüştükleri ve temas kurdukları kişiler olması sebebiyle oldukça önemli bir pozisyon olduğunu belirtmeliyiz. Tabi ki sekreterler aynı zamanda organizasyon becerileriyle zaman kazandırıp muhtemel açıkların da kapatılmasını beklenmektedir. Bu yazımızda da sekterler kimdir? Sekreterler Ne İş Yapar? İyi bir sekreterden firma yetkilisinin beklentileri neler olmalıdır gibi sorulara cevaplar arayacağız. Aynı zamanda Satış Temsilcisi kimdir ne iş yapar konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Etkili İletişim

Sekreterlerin önemli özelliklerinden biriside etkili iletişim kurabilme özelliğidir. Yani bir sekreterde olması gereken özelliklerden birisi de iletişim konusunda başarılı olmasıdır. Çünkü sekreterler bir noktada işverenlerini kurumları temsil etmektedirler. Sekreterlerden beklenti iyi iletişim kurmaları ve müşteriler ve diğer paydaşlarla sorunsuz süreç yürütmesi beklenir.

  • Etkili Organizasyon ve Zaman Yönetimi

Sekreterlerden beklenen bir diğer özellik de hem kendi işlerini hem de sorumlu olduğu yetkilinin etkinliklerini organize edebilme özelliğidir. Böylece sorumlu olduğu kişiye zaman kazandırması beklenir.

sekreter-kimdir

  • Misafirlerin Ağırlanması

Sekreter Pozisyonunda istihdam edilecek kişinin bir diğer özelliği de misafirlerin ağırlanmasında gösterilecek özen ve hassasiyettir. Misafirler çok bekletilmemeli yetkili kişinin toplantısının uzaması halinde mevcut durumun nezaket kuralları çerçevesinde karşı tarafa iletmeyi bilebilmelidir. Aynı zamanda gelecek misafir ilk defa ziyaret gerçekleştiriyorsa gelecek kişi hakkında detaylı bilgi çalışması yapıp yetkili kişiye rapor halinde vermesi yetkili kişinin de işlerini kolaylaştıracaktır.

  • Dış Görünüş

Sekreter pozisyonunda çalışanlar belirli bir kişiyi ve kurumu temsil ettiklerinden dolayı dışa görünüşüne önem göstermesi oldukça önemlidir. Her zaman şık ve abartıdan kaçınan bir kıyafet tercih edilmesi önemlidir. Aynı zamanda sekter pozisyonunda çalışanlar her zaman bakımlı bayanlar için özellikle makyajlı olmalıdır.

Etiketler
Devamını Göster

Hande Belirgen

1978 Ankara doğumlu olan Hande Belirgen lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla Commercial Union’da Finansal Danışman , Kariyer.Net’te Satış Takım Lideri olarak çalışmış, 2009 yılında insan kaynakları ve danışmanlık sektörüne geçiş yaparak Dünyanın önde gelen insan kaynakları seçme yerleştimr şirketlerinden olan Adecco Danışmanlık firmasında Şube Müdürü görevini yürütmüştür. Son olarak İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı olarak farklı sektörlerde ki birçok firmanın işe alım süreçlerini yürütmektedir. Hande Belirgen ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey