SİNEMA

3 Idiot Filmi Özeti ve Fragmanı (Üç Ahmak)

Hindistan sinemasının yayınlandığı tarihe kadar en yüksek hasılatına sahip olan film girişimciler, girişimci olmak isteyenler, şirket sahipleri ve Kobiler için rehber niteliğinde bir filmdir. Filmi izlemenizi ısrarla tavsiye ederiz.

3 Idiot Filminin Künyesi

  • Yapım Yılı : 2009
  • IMDB Puanı: 8.3
  • Film Süresi 170 dakika
  • Ülkesi Hindistan
  • 19 ödül ve 10 adaylık

3 Idiot Filminin Oyuncuları

  • Aamir Khan
  • Kareena Kapoor
  • Boman Irani
  • Madhavan Balaji Ranganathan

3 Idiot Filminin Özeti

3 İdiots filmi 3 aylak öğrencinin Hindistandaki en iyi mühendislik okuluna başlamalarını ve okul boyunca yaptıklarını konu almakta. Filmde eğitim sistemin daima bir yarış üzerine kurulu olduğuna ve herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan 1 öğrenci ve en yakın 2 arkadaşının bu yarış sisteminin karşısında yaptıklarına değiniliyor. Başlarından geçenler olaylar, hayattan aslında ne bekledikleri. Ranço karakterinde Aamir Khan’ın başrol oynadığı film dram, komedinin yanı sıra birçok ilk ve ortaöğretim kurumunda ders niteliğinde verilebilecek eğitici bir film etkiside taşımaktadır.

Aamir Khan’ı bu filmde öğrenci ve filmin devamında bilim adamı olarak izleyeceksiniz. Hayallerinin peşinden koşan ve çevredeki insanların fikirleri değilde kendinin ne yapmak ve ne olmak istediğine önem veren ve bu yolda mücadele veren Aamir Khan filmde en yakın 2 arakdaşınıda etkileyerek onlarında gerçekten olmadıkları istedikleri şeyi olmalarını sağlamada yardımcı oluyor.

Filmin çekim yerlerinin güzelliği yanı sıra All Is Well başta olmak üzere film aralarında yer alan birçok şarkıda büyük beğeni toplamıştır.

3 Idıots filmi Hindistan’da tüm zamanların en yüksek gişe ve hasılat yapan film olma özelliğini de taşımaktadır. Ayrıca yine bir Aamir Khan filmi olan Ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru bu film ile geçilmiştir. Ayrıca yine 3 Idiots yurtdışı pazarında da en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir.

3 Idiot Filmi Fragmanı

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey