POS CİHAZLARI

2016 Yazarkasa Pos’a Geçiş Zorunluluğunun Süresi Uzatıldı

Maliye Bankanlığı Yazarkasa Pos’a geçişlerde bazı sıkıntılar yaşanması sebebiyle geçiş süresinin uzatılacağı konusunda bilgilendirme yapıldı. Yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yazarkasa pos fiyatlarının neye göre değiştiğini, Yeni Nesil Yazarkasa Pos veren bankaların kimler olduğunu, Yazarkasa Pos Seçiminin Nasıl Yapıldığını  da yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

Yapılan cirolara göre yazarkasa pos’a geçişlerdeki zorunluluk süreleri değişkenlik göstermekte cirolara göre geçiş tarihleri ise 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hasılatı baz alınarak yeniden hesaplandı. Cirosu 150 Bin TL’den az olanlar için yazarkasa pos’a geçiş bir yıl uzatılmış oldu.

2016 Yılı Yazarkasa Pos Geçiş Zorunluluğu Tarihleri

Satış/İşyeri Hasılatı Geçiş Tarihi
1 Milyon TL’yi aşan 01,04,2016
500 Bin TL-1 Milyon TL 01,07,2016
150 Bin TL – 500 Bin TL 01,10,2016
150 Bin TL’den az 01,01,2017

 

Yine zorunluluk tarihlerine kadar olan süre içerisinde yazarkasalarının hafızalarının dolması durumunda değişim yeni nesil yazarkasalarla değiştirilecektir. Sürenin uzatılmış olması esnaflar için bir nefes alma imkanı da sağlayacaktır

Önemli Not: İşletmelerin satışlarının ve gayri safi iş hasılatının 150 bin TL’den az olan işletmelerin yeni nesil yazarkasa pos (ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluğu) 1 Ocak 2018 Yılına uzatıldı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Devamını Göster

Related Articles

omments

 1. merhabalar,
  Eşim 02.02.2016 da kendisine terzi dükkanı açtı,ne tür bir yazarkasa kullanmalıyız?
  Dükkanın kirası 300 TL maaleef vergi dairemiz bizi basit usülden göstermedi.
  teşekkürler

  1. Kubilay Bey Merhaba,

   Yeni Nesil ödeme kaydedici cihaz zorunluluğu birinci sınıf tüccarlar ile ikinci sınıf olarak belirtilen tüccarlara getirilmiştir. Belirttiğiniz gibi basit usule tabi bir mükellef iseniz yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyetiniz bulunmamaktadır.

   Mecburiyetiniz olmamasına rağmen yeni nesil yazarkasa pos cihazına sahip olmak isterseniz bankaların taahhütlü vermiş olduğu yazarkasaları inceleyebilirsiniz. http://www.kucukisletmeler.com/yeni-nesil-yazarkasaveren-bankalar/

   Ya da herhangi bir markanın (yukarıdaki yazı içinde bazı markalara değinilmiştir) ürününü banka taahhütsüz olarak satın alabilirsiniz.

   Size tavsiyemiz yoğun bir yazarkasa kullanımınız olmayacağından maliyeti daha düşük bir cihaz tercih etmeniz olacaktır.

   Saygılarımızla,
   Küçük İşletmeler Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey