POS CİHAZLARI

10 Maddede Ortak Pos Cihazı Kullanmanın Faydaları-Avantajları

Önceki yazılarımızda Ortak Pos sisteminin nasıl çalıştığı konusuna değinmiştik. Bu yazımızda ise Ortak Pos Nedir? sorusuna cevap vermeye çalışırken aynı zamanda ortak pos kullanımına da değineceğiz.

Ortak Pos Kullanımının İşletmelere Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  1. İşletmelerin Yazarkasa Pos kullanımı ile ilgili yaşadıkları en önemli sorunlardan bir tanesi de her banka için ayrı pos cihazı almak ve bu kalabalıkla uğraşmak ve pos cihazlarını koyacak yer bulamamalarıdır. Ortak Pos Kullanımı sayesinde yoğun pos cihazı kullanımı yerine sadece bir pos cihazı kullanarak birçok banka üzerinden işlem yapabilmek mümkündür.
  2. Bunun için de alacağınız pos cihazının hangi bankalarla anlaşmalı olduğunu yani hangi bankalarla ortak pos anlaşmasına sahip olduğunu bilmenizde fayda var. Ortak POS Başvurusu ise ilgilendiğiniz bankayı arayarak destek alabilir ya da hangi bankanın hangi bankayla ortak POS anlaşması olduğunu öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.
  3. Birden fazla pos cihazı kullanmak çok fazla şifreyi de aklınızda tutmanız anlamına gelecektir. Ortak Pos kullanımı ile bu karışıklığın önüne geçerek sadece tek bir şifre ile pos cihazı kullanabileceksiniz.
  4. Aynı şekilde çok pos kullanımı demek birçok kablonun olması demek olacak ki bu da kabloların birbirine girmesi ve karışması anlamına gelecektir bu durum hem görüntü olarak hoş görünmeyecek hem de teknik bazı aksaklıklara sebebiyet verebilecektir. Ortak pos cihazı kullanımında tek pos kullanımı olacağı için bu karışıklığın da önüne geçilmiş olacaktır.
  5. Ortak pos tek bir pos kullanımı olacağı için bir tane priz ve bir telefon hattı yeterli olacaktır. Ortak pos haricinde birden fazla bankanın pos cihazını kullanma durumu söz konusu olacaksa yine priz yoğunluğu ve telefon hattı yoğunluğuna ihtiyaç olacaktır.
  6. Ortak Pos uygulamalarının bir diğer avantajı ise bankalarla yapmış olduğunuz özel anlaşmaların aynı şekilde ortak pos cihazına aktarılabilmesi özelliğidir. Böylece ortak pos kullanan işletme için herhangi bir kayıp veya zarar olmayacaktır.
  7. Yine ortak pos kullanımında yapmış olduğunuz anlaşma çerçevesinde banka eklemesi yapılması istenirse istediğiniz bankanın eklemesi yapılabilir. Yine anlaşması biten bankayı ortak pos cihazından kaldırabilirsiniz. Yani rahatlıkla istediğiniz banka eklenebilir istediğiniz banka çıkartılabilir.
  8. Ortak Pos kullanımlarının ekstra bir maliyeti de bulunmadığını vurgulamak gerekir.
  9. Ortak Pos cihazına başvuru yapabilmek için en az iki banka ile anlaşma yapmış olmak gerekmektedir.
  10. Ortak Pos kullanımlarında kurulumunu ve kullanıcı eğitimlerini ise anlaşmalı olduğunuz bankanın teknik servis ekibi yardımcı olacaktır.
Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey