POS CİHAZLARI

10 Adımda Yeni Nesil Yazarkasa POS Seçimi

Önceki yazılarımızda yeni nesil yazarkasa pos cihazına geçiş ve bankaların sağladığı yazarkasa pos kampanyalarına değinmiştik. Bu yazımızda ise Yeni Nesil Yazarkasa pos alacaklar için hangi kriterlere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili yazımızı derleyelim istedik.

Yazarkasa pos‘larda yeni yılla birlikte değişim zorunluluğuna gideceğinden yazarkasa poslar ile ilgili de şirketlerden birçok kampanyalar gerçekleştirilmekte. Bunlar eskisini getirene yenisi için indirimler, pos cihazlarının iletişim giderleri gibi birçok kampanyalar yapılmakta.

Yeni Nesil Yazarkasa POS Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  1. Yazarkasa POS’ların Son teknoloji olan 3G (son teknoloji 4.5G) hatlara uyumlu olması gerekir. Ürünle beraber GSM kartını ücretsiz veren ve aylık iletişim bedeli garanti süresince almayan yazarkasa pos şirketleri de bulunmaktadır.
  2. Özellikle seyyar yazarkasa Posların hafif olması kullanım açısından fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda Kablosuz, pratik kullanım ve taşınabilme özelliğine sahip yazarkasa poslar tercih edilmelidir.
  3. Yazarkasa Posların dokunmatik özellikte olması her zaman müşteriler açısından hem prestij hem de kolaylık sağlayacaktır.
  4. Yazarkasa Posların Pillerinin uzun şarj süreli olması önemli bir avantaj sağlayacaktır. 30-50 saat arası (veya 200-350 satış) pil süresi ideal olacaktır.
  5. Alınacak yazarkasa Pos veya seyyar yazarkasa posların teknik servis ağı olan ve satış sonrası hizmetleri kuvvetli olan markalar tercih edilmesinde fayda var. Ucuz cihazlar alındığında bozulan cihazın tamir ettirilememesi sorunu başınızı ağrıtabilir
  6. Tek slip üzerinde yazarkasa fişi ve kredi kartı slibi yazdırma özelliği yine mobil yazarkasa poslarda aranması gereken özelliklerdendir.
  7. Alınacak yazarkasa pos cihazının mali onaylı olmasına dikkat etmekte fayda var. Aynı zamanda da  Gelir idaresi Başkanlığı’nın yeni tebliğine uygun olmalı.
  8. Aynı zamanda alınacak yazarkasa pos sisteminin anlaşmalı bankalar ağı geniş olmalı geniş banka ağının geniş olması müşteri tarafında avantaj sağlayacaktır.
  9. Yeni nesil sabit yazarkasa pos kullanacak işletmeler genelde Süpermarket, Giyim Mağazaları, Akaryakıt İstasyonları, Eczaneler, Kitap ve Kırtasiye Mağazaları, Zincir Mağazalar, Güzellik salonları, Sinema, Oto Servis, Restorant, Lokanta, Fast Food Restoranları, Kafe / Bar, Hızlı Servis, Büfe, Kasap’lar olabilir.
  10. Sabit Yazarkasa Pos tercih edecekler için muhasebe programlarıyla entegre olmasına dikkat etmekte fayda var. Yine sabit yazarkasa Poslarda dokunmatik ekran özellikli ürünler de hizmete sunulmakta.

yazarkasa-pos-secimi

 

Yeni Nesil Yazarkasa POS Cihazı Veren Bankalar yazımızı da ayrıca inceleyebilirsiniz.

Not: Yazarkasa Pos Geçiş Zorunluluğu 2017 Yılına uzatıldı. Konu hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey